18.2 C
Los Angeles
July 12, 2024
In the U.S.

List do Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa

Pan Minister Witold Waszczykowski

 

Polonia Instytut Logo2

 

 

 

Szanowny Panie Ministrze,

 

Jesteśmy członkami organizacji Polonia Institute (www.poloniainstitute.net). Reprezentujemy konserwatywno-patriotyczne poglądy i popieramy wynikające z tych poglądów cele, których realizacja pomaga w uzdrowieniu obecnej sytuacji w Polsce. Uważnie obserwujemy sytuację w Polsce, śledzimy źródła wydawane w jezyku polskim i innych, a szczególnie w języku angielskim. Utrzymujemy bezpośrednie kontakty z rodzinami i przyjaciółmi w Polsce oraz z osobami z administracji rządowej. Śledzimy również wydarzenia światowe, które mają wpływ na sytuację Polski.

Piszemy ten list by wykazać naszą solidarność z Panem Matthew Tyrmandem, którego darzymy wielkim szacunkiem i uznaniem. Znamy jego liczne artykuły i wystąpienia w mediach polskich i zagranicznych, oraz działalność na rzecz Polski. Mieliśmy okazję osobiscie z nim współpracować. Ze smutkiem i niepokojem przyjęliśmy wiadomość o przerwaniu współpracy z Matthew Tyrmandem przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Rozumiemy, że Pan Tyrmand był niezależnym i nieodpłatnym doradcą i zdajemy sobie sprawę że MSZ korzystało z jego pomocy na nieformalnych zasadach.

Wartość opinii Pana Tyrmanda jest cenna z powodu jego wiedzy i doświadczenia, oraz niezaprzeczalnego celu jakim jest dobro Polski. Chcielibyśmy zaapelować o kontynuowanie współpracy z Panem Tyrmandem, którego opinie według nas wyrażaja rzeczywisty obraz ścierających się ze sobą ideologii oraz sił politycznych na arenie europejskiej oraz światowej. Pragniemy zwrócić uwagę, że kręgi z których wyszły ataki na Matthew Tyrmanda są tymi samymi kręgami, które atakują polski rzad, a więc motywy są takie same.

Pan Matthew Tyrmand prawidłowo i trafnie ocenia siły polityczne Stanów Zjednoczonych oraz kandydatów na urząd prezydenta. Wyrażamy ten pogląd w imieniu wielkiej rzeszy Polonii amerykańskiej, uważnie i z bliska obserwującej scenę polityczną w USA.

W obecnej chwili przeprowadzane są na polski rząd ataki i wiele wskazuje, iż bedą się one nasilać. Wybrana przez rząd polski droga, popierana przez wiekszość Polaków, jest sprzeczna z ideą Polski której życzą sobie przywódcy Unii Europejskiej, oraz być może również następna administracja Stanów Zjednoczonych.

Polska potrzebuje anglojęzycznych obrońców i uznanych w świecie komentatorów, pełniących rolę doradców dla MSZ. Ogromnie cenna jest w tym zakresie erudycja, kontakty oraz uznanie jakie posiada Pan Matthew Tyrmand na arenie międzynarodowej.

Apelujemy o podtrzymanie współpracy z Panem Matthew Tyrmandem.

 

W imieniu Polonia Institute,

 

Leszek Pawlik, CEO

leszek_pawlik@poloniainstitute.net

Related posts

Chris Zawitkowski PAC resolution

admin

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

admin

DAY OF POLONIA AND POLES ABROAD, May 2nd.

admin

Books and Information on Polish History and Culture

Admin MJ

Apel do Polonii Świata od Koalicji Polonii Amerykańskiej (CPA)

Admin MJ

Polish American Congress CA Division requests acknowledgement of the important historical event in the California Model Curriculum for Ethnic Studies

Admin UO

1 comment

Bozena Lesniowski November 1, 2016 at 6:04 am

W pelni zagadzam die z trescia listu i podpisuje sie. Nagonka na p.Tyrmanda jest wynikiem jego efektywnej pracy na rzecz Polski.
Bozena Lesniowska
socjolog,ekonomista wieloletni CEO banku w NJ.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy