16.1 C
Los Angeles
April 17, 2024
In the U.S.

List do Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa

Pan Minister Witold Waszczykowski

 

Polonia Instytut Logo2

 

 

 

Szanowny Panie Ministrze,

 

Jesteśmy członkami organizacji Polonia Institute (www.poloniainstitute.net). Reprezentujemy konserwatywno-patriotyczne poglądy i popieramy wynikające z tych poglądów cele, których realizacja pomaga w uzdrowieniu obecnej sytuacji w Polsce. Uważnie obserwujemy sytuację w Polsce, śledzimy źródła wydawane w jezyku polskim i innych, a szczególnie w języku angielskim. Utrzymujemy bezpośrednie kontakty z rodzinami i przyjaciółmi w Polsce oraz z osobami z administracji rządowej. Śledzimy również wydarzenia światowe, które mają wpływ na sytuację Polski.

Piszemy ten list by wykazać naszą solidarność z Panem Matthew Tyrmandem, którego darzymy wielkim szacunkiem i uznaniem. Znamy jego liczne artykuły i wystąpienia w mediach polskich i zagranicznych, oraz działalność na rzecz Polski. Mieliśmy okazję osobiscie z nim współpracować. Ze smutkiem i niepokojem przyjęliśmy wiadomość o przerwaniu współpracy z Matthew Tyrmandem przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Rozumiemy, że Pan Tyrmand był niezależnym i nieodpłatnym doradcą i zdajemy sobie sprawę że MSZ korzystało z jego pomocy na nieformalnych zasadach.

Wartość opinii Pana Tyrmanda jest cenna z powodu jego wiedzy i doświadczenia, oraz niezaprzeczalnego celu jakim jest dobro Polski. Chcielibyśmy zaapelować o kontynuowanie współpracy z Panem Tyrmandem, którego opinie według nas wyrażaja rzeczywisty obraz ścierających się ze sobą ideologii oraz sił politycznych na arenie europejskiej oraz światowej. Pragniemy zwrócić uwagę, że kręgi z których wyszły ataki na Matthew Tyrmanda są tymi samymi kręgami, które atakują polski rzad, a więc motywy są takie same.

Pan Matthew Tyrmand prawidłowo i trafnie ocenia siły polityczne Stanów Zjednoczonych oraz kandydatów na urząd prezydenta. Wyrażamy ten pogląd w imieniu wielkiej rzeszy Polonii amerykańskiej, uważnie i z bliska obserwującej scenę polityczną w USA.

W obecnej chwili przeprowadzane są na polski rząd ataki i wiele wskazuje, iż bedą się one nasilać. Wybrana przez rząd polski droga, popierana przez wiekszość Polaków, jest sprzeczna z ideą Polski której życzą sobie przywódcy Unii Europejskiej, oraz być może również następna administracja Stanów Zjednoczonych.

Polska potrzebuje anglojęzycznych obrońców i uznanych w świecie komentatorów, pełniących rolę doradców dla MSZ. Ogromnie cenna jest w tym zakresie erudycja, kontakty oraz uznanie jakie posiada Pan Matthew Tyrmand na arenie międzynarodowej.

Apelujemy o podtrzymanie współpracy z Panem Matthew Tyrmandem.

 

W imieniu Polonia Institute,

 

Leszek Pawlik, CEO

leszek_pawlik@poloniainstitute.net

Related posts

American Polonia demands WWII reparations from Germany

Admin TH

The Economic Keys to the Intermarium: Energy & Military

admin

Letter to the House Foreign Affairs Committee

Admin MJ

Polonia Institute Letter to His Excellency Ambassador of Poland

admin

Uncommon Valor in a Skirt

admin

Voiceless Shout of the Polish Lapin from Ravensbruck

Admin TH

1 comment

Bozena Lesniowski November 1, 2016 at 6:04 am

W pelni zagadzam die z trescia listu i podpisuje sie. Nagonka na p.Tyrmanda jest wynikiem jego efektywnej pracy na rzecz Polski.
Bozena Lesniowska
socjolog,ekonomista wieloletni CEO banku w NJ.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy