29.2 C
Los Angeles
June 29, 2022
Current events In the U.S. Outside of the U.S.

Apel do Polonii Świata od Koalicji Polonii Amerykańskiej (CPA)

Apel do Polonii i Polaków za granicą w sprawie Wyborów Parlamentarnych w Polsce 13 października 2019r.

 

Koalicja Polonii Amerykańskiej (Coalition of Polish Americans – CPA) apeluje do Polonii i Polaków za granicą o aktywny udział w wyborach parlamentarnych w Polsce, które odbędą się 13 pażdziernika 2019r. Wybory te będą jedną z najważniejszych politycznych decyzji Polaków w naszej najnowszej historii i właściwie rozstrzygać będą o przyszłym charakterze naszej Ojczyzny. Zbliżające się wybory parlamentarne w Polsce to wybór między:

a) obroną naszej niepodległości, wiary katolickiej, rodziny, narodu polskiego z naszą historią i dziedzictwem narodowym, albo

b) akceptacją liberalnej, neo-marksistowskiej globalnej ideologii, tak gwałtownie dziś rozwijanej na świecie, gdzie polski interes narodowy przestanie się liczyć.

W ostatnich latach z niepokojem obserwujemy ofensywę finansowanych często zza granicy środowisk liberalno-lewicowych i związane z nimi ataki na Kościół Katolicki w Polsce, na rodzinę oraz na bliskie nam wszystkim wartości kulturowe. Wzywamy Zjednoczoną Prawicę do zdecydowanego przeciwstawienia się tej agresywnej, antykulturowej ofensywie przy pomocy narzędzi, którymi dysponuje demokratyczne państwo. Przyszłość Polski roztrzygnie się w dziedzinie kultury i edukacji. Oczekujemy w tych dziedzinach zdecydowanych działań zgodnych z polskim interesem narodowym.

Koalicja Polonii Amerykańskiej popiera patriotyczną, niepodległościową ideę rozwoju Polski. Wyrażamy zdecydowane poparcie w tych wyborach dla Zjednoczonej Prawicy pod przewodnictwem Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Uważamy, że w tej bardzo złożonej sytuacji politycznej w naszej Ojczyźnie, gdzie nie ma dziś rozwiązań idealnych, Zjednoczona Prawica podejmuje zadania zgodne z polską racją stanu. Nie wszystko udało się załatwić w pierwszej kadencji rządów PiS w Polsce w latach 2016-2019, jednak większość obietnic wyborczych zostało zrealizowanych. Należą do nich: obniżenie wieku emerytalnego, programy 500+, rozpoczęcie reformy wymiaru sprawiedliwości, programy społeczne dla wielu grup ludności, wzmocnienie obronnosci Polski w sojuszu z NATO, a także zdecydowane ograniczenie przestępczości gospodarczej. Najważniejszy jednak sukces to zapewnienie znaczącego, najwyższego w EU tempa rozwoju gospodarczego w Polsce zapewniającego finansowanie wymienionych wyżej programów społecznych i gospodarczych.

Biorąc pod uwagę powyższe oraz pamiętając złe rządy PO/PSL z lat 2007-2015 nie ulega wątpliwości jaki pozostaje wybór w nadchodzących wyborach. Zwracamy się więc do organizacji polonijnych, stowarzyszeń oraz wszystkich Polaków mieszkających za granicą do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych w Polsce, oraz do udzielenia swego poparcia kandydatom Zjednoczonej Prawicy PiS.

W imieniu Zarządu Koalicji Polonii Amerykańskiej

Stanisław Śliwowski – prezes CPA

Walter Wiesław Gołębiewski – VP CPA, Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Zachodniej Florydy

6-go Sierpnia, 2019

Related posts

The Economic Keys to the Intermarium: Energy & Military

admin

Scandalous entry from the US Embassy. Prof. Legutko: It would have shamed even the Soviet ambassador

Admin UO

RESOLUTION OF THE SEJM OF THE REPUBLIC OF POLAND TO STOP NORD STREAM 2

Admin MJ

How to hit three birds with one stone? Use Congressional law S-447!

admin

Meeting with Senator and Minister Anna Maria Anders

admin

Poland and the US: Best friends in democracy

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy