15 C
Los Angeles
March 23, 2023
Current events In the U.S. Outside of the U.S.

Apel do Polonii Świata od Koalicji Polonii Amerykańskiej (CPA)

Apel do Polonii i Polaków za granicą w sprawie Wyborów Parlamentarnych w Polsce 13 października 2019r.

 

Koalicja Polonii Amerykańskiej (Coalition of Polish Americans – CPA) apeluje do Polonii i Polaków za granicą o aktywny udział w wyborach parlamentarnych w Polsce, które odbędą się 13 pażdziernika 2019r. Wybory te będą jedną z najważniejszych politycznych decyzji Polaków w naszej najnowszej historii i właściwie rozstrzygać będą o przyszłym charakterze naszej Ojczyzny. Zbliżające się wybory parlamentarne w Polsce to wybór między:

a) obroną naszej niepodległości, wiary katolickiej, rodziny, narodu polskiego z naszą historią i dziedzictwem narodowym, albo

b) akceptacją liberalnej, neo-marksistowskiej globalnej ideologii, tak gwałtownie dziś rozwijanej na świecie, gdzie polski interes narodowy przestanie się liczyć.

W ostatnich latach z niepokojem obserwujemy ofensywę finansowanych często zza granicy środowisk liberalno-lewicowych i związane z nimi ataki na Kościół Katolicki w Polsce, na rodzinę oraz na bliskie nam wszystkim wartości kulturowe. Wzywamy Zjednoczoną Prawicę do zdecydowanego przeciwstawienia się tej agresywnej, antykulturowej ofensywie przy pomocy narzędzi, którymi dysponuje demokratyczne państwo. Przyszłość Polski roztrzygnie się w dziedzinie kultury i edukacji. Oczekujemy w tych dziedzinach zdecydowanych działań zgodnych z polskim interesem narodowym.

Koalicja Polonii Amerykańskiej popiera patriotyczną, niepodległościową ideę rozwoju Polski. Wyrażamy zdecydowane poparcie w tych wyborach dla Zjednoczonej Prawicy pod przewodnictwem Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Uważamy, że w tej bardzo złożonej sytuacji politycznej w naszej Ojczyźnie, gdzie nie ma dziś rozwiązań idealnych, Zjednoczona Prawica podejmuje zadania zgodne z polską racją stanu. Nie wszystko udało się załatwić w pierwszej kadencji rządów PiS w Polsce w latach 2016-2019, jednak większość obietnic wyborczych zostało zrealizowanych. Należą do nich: obniżenie wieku emerytalnego, programy 500+, rozpoczęcie reformy wymiaru sprawiedliwości, programy społeczne dla wielu grup ludności, wzmocnienie obronnosci Polski w sojuszu z NATO, a także zdecydowane ograniczenie przestępczości gospodarczej. Najważniejszy jednak sukces to zapewnienie znaczącego, najwyższego w EU tempa rozwoju gospodarczego w Polsce zapewniającego finansowanie wymienionych wyżej programów społecznych i gospodarczych.

Biorąc pod uwagę powyższe oraz pamiętając złe rządy PO/PSL z lat 2007-2015 nie ulega wątpliwości jaki pozostaje wybór w nadchodzących wyborach. Zwracamy się więc do organizacji polonijnych, stowarzyszeń oraz wszystkich Polaków mieszkających za granicą do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych w Polsce, oraz do udzielenia swego poparcia kandydatom Zjednoczonej Prawicy PiS.

W imieniu Zarządu Koalicji Polonii Amerykańskiej

Stanisław Śliwowski – prezes CPA

Walter Wiesław Gołębiewski – VP CPA, Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Zachodniej Florydy

6-go Sierpnia, 2019

Related posts

Kosciuszko Monument near the White House Devastated by Vandals

Admin MJ

US Cenzus 2020

Admin MJ

Who Really Calls the Shots in Berlin?

Admin MSB

Polonia Institute objects to falsehoods about Poland in draft Global Press Freedom Act

Admin MSB

In 2021 Germany contributed to the EU budget €25.1 bn but received €132 bn back!

Admin MSB

Międzynarodowa percepcja niemiecko-sowieckiej inwazji na Polskę

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy